Makijaż permanentny FAQ

makijaz permanentnyMakijaż permanentny - najczęściej zadawane pytania

Makijaż permanentny staje się coraz bardziej popularny wśród Pań w każdym wieku. Wiele osób jednak posiada znikomą wiedzę na ten temat, a doświadczenia i opinie tych, które poddały się zabiegowi są czasem całkiem odmienne.

Chociaż odczuwanie samego zabiegu jak i efekt końcowy mogą się różnić w każdym indywidualnym przypadku, w żadnym razie nie należy się uprzedzać do makijażu permanentnego. Z całą pewnością posiadanie rzetelnej wiedzy na ten temat ma duży wpływ zarówno na nasze o nastawienie zabiegu, jak i na zadowolenie z końcowego efektu.

Czym jest makijaż permanentny?

Jest to rodzaj upiększającego tatuażu niektórych partii twarzy (oczy, brwi, usta), podczas którego wprowadza się barwniki znacznie płycej niż w przypadku tradycyjnego tatuażu.

Czy makijaż trwały całkowicie zastępuje makijaż wykonany tradycyjnymi kosmetykami?

Makijażem trwałym "malujemy" tylko usta, brwi i kreski na powiekach. Dlatego nie zastępuje on tuszu na rzęsach, podkładu, różu, pudru, czy też klasycznej pomadki.

Czy każdy może poddać się zabiegowi makijażu permanentnego?

Makijaż permanentny to zabie dośc inwazyjny, zatem istnieje wiele przeciwskazań do jego wykonania. Najważniejsze to ciąża, choroba nowotworowa, cukrzyca, łuszczyca i aktywna opryszcza. Zabieg nie jest też wskazany dla osób z nadwrażliwością na ból. Linergistka powinna dokładnie poinformować o wszelkich przeciwskazaniach do zabiegu.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Zabieg wykonywany jest profesjonalnym urządzeniem spełniającym wszelkie wymogi bezpieczeństwa. Sterylny apilkator, który składa się z igły i pojemniczka na barwnik, jest jednorazowego użytku. Oprócz tego linergistka używa do pracy rękawiczek i jałowych gazików, co zapewnia higienę i komfort pracy oraz minimalizuje praktycznie do zera, ryzyko jakichkolwiek zakażeń skóry.

Czy zabieg jest bolesny?

Barwnik wprowadzany jest pod skórę poprzez nakłucia, więc jego przeprowadzenie wiąże się z uczuciem pewnego dyskomfortu. Każdy z nas ma inny próg odczuwania bólu, jest to kwestia indywidualna. Stosowane kremy i żele znieczulające skutecznie minimalizują odczuwanie bólu.

Czy do zabiegu trzeba się specjalnie przygotować?

Nie ma takiej konieczności. Jedynie przed wykonaniem makijażu trwałego ust powinno się przez trzy dni przed zabiegiem i trzy dni po zabiegu przyjmować lek przeciw opryszczce zawierajacy acyclovir (np. polski lek Heviran).

Czy przed makijażem trwałym wykonuje się jakiś szkic?

Oczywiście. Taka "przymiarka" pozwala sprawdzić, jak będziemy wyglądać w nowym makijażu i ewentualnie zmienić "projekt" według wskazań i preferncji Klientki.

Czy makijażem permanentnym można poprawić defekty urody?

Można wyregulować nierówne kontury (np. ust czy brwi), usunąć lub zminimalizować asymetrię. Można również zatuszować odbarwienia na ciele oraz wyretuszować blizny i przebarwienia - ten typ usług świadczony jest wyłącznie przez niektóre gabinety.

Jak wygląda się bezpośrednio po zabiegu?

Zaraz po zabiegu makijaż jest dosyć intensywny, może pojawić się lekkie opuchnięcie szczególnie w przypadku pigmentacji ust i powiek; efekt ten ustępuje stosunkowo szybko. Intensywny kolor utrzymuje się przez kilka dni maksymalnie do tygodnia. W tym czasie zewnętrzna warstwa barwnika ulega samoistnemu złuszczeniu pozostawiając naturalny obraz.

Czy po makijażu trwałym kolor zawsze równomiernie się rozkłada?

By uniknąć sytuacji nierownomiernej dystrybucji, każdy zabieg przeprowadza się w dwóch etapach. Po pierwszym na skórze powstają strupki, które muszą się złuszczyć, a wtedy może się okazać, że kolor nierównomiernie się rozłożył. Dlatego dwa tygodnie później robi się korektę wliczoną w cenę zabiegu.

Czy podczas poprawek można zmienić barwnik?

Podczas poprawki można zmienić kolor na ciemniejszy.

Czy barwniki stosowane w makijażu są bezpieczne?

Bezpieczeństwo i dopuszczenie do użytku barwników poparte jest atestami i certyfikatami jakości. Barwniki przechodzą testy dermatologiczne i toksykologiczne. Nie zawierają składników szkodliwych dla zdrowia.

Czy barwniki, których używa się do makijażu trwałego, mogą uczulać?

Zdarza się, że wystąpi reakcja alergiczna na barwniki. Są to jednak bardzo sporadyczne sporadyczne przypadki.

Czy makijaż permanentny zawsze jest bardzo wyraźny?

Nie, może być bardzo delikatny. Wszystko zależy od koloru barwników, ich intensywnosci i tego, jak głęboko się barwnik wprowadzi.

Jak długo goi się skóra po zabiegu?

Zwykle opuchlizna znika po upływie 1-2 dni, strupki z pozostałościami barwnika odpadają po upływie 2-3 dni. Całkowita regeneracja naskórka trwa maksymalnie 2 tygodnie.

Czy makijaż permanentny po pewnym czasie zaczyna blednąć?

Zaczyna stopniowo blednąć już następnego dnia po zabiegu, ponieważ naskórek cały czas się złuszcza. W długim okresie powodem blaknięcia barwników są również zjawiska fotochemiczne np. podczas opalania. Po okresie 2-3 lat trzeba zrobic korektę. Całkowity zanik wybarwienia makijażu zależy od właściwości osobniczych skóry.

Czy zdarza się, że po zabiegu pozostają trwałe blizny?

Dzieje się tak tylko wtedy, gdy wkłucia były zbyt głębokie lub pracowano w warunkach niesterylnych (urządzenie, pigmenty, akcesoria). Jeżeli naruszona zostanie skóra właściwa i pojawi się stan zapalny, zabieg może pozostawić widoczne blizny. Barwnik powinien być wprowadzony tylko na poziomie naskórka.

Czy jeśli w makijażu trwałym coś się nie uda, to czy da się zrobić jakąś korektę?

Niewielkie niedoskonałości zawsze można skorygować. Są do tego specjalne barwniki w kolorze skóry, którymi "zamalowuje się" to, co Klientka ma życzenie zamazać. Innym sposobem korekty może być laserowe usunięcie barwnika (zabieg można wykonać min. 3 miesiące po mikropigmentacji).

Czy niska cena uslugi może świadczyć o niskiej jakości zabiegu?

Tak, może. Ma to związek z jakością barwników i sprzętu, z którego korzysta linergistka podczas zabiegu. W tej dziedzinie zaniżanie ceny makijażu permanentnego z całą pewnością świadczy o kiepskiej jakości, ponieważ nie da się ustalić ceny poniżej pewnych minimalnych kosztów. Usługa na najwyższym poziomie musi kosztować więcej, ale wtedy Klientka nie musi obawiać się tego, że linergistka będzie oszczędzać na środkach znieczulających albo, że nie będą zachowane wymogi hhigieny, czy wreszcie, że umniejętności zawodowe osoby wykonującej zabieg będą niedostateczne.

Czy wiesz, że... Pierwsza prezentacja makijażu permanentnego nastąpiła w 1984 roku na kongresie kosmetycznym w Nowym Jorku. Początkowo makijaż permanentny był zabiegiem ekskluzywnym, będącym przejawem luksusu.

Salon Kosmetyczny zaprasza na zabiegi wykonywane przez wykwalifikowaną kosmetolog.

Gabinet Kosmetyczny Malwina Tomicka w Szczecinie ma w swojej ofercie zabiegi pielęgnacyjne, którą pozwolą poczuć się pięknie. Moje profesjonalne przygotowanie do zawodu kosmetologa, pozwala na rzetelne przeprowadzanie zabiegów i spełnienie oczekiwań moich Klientek. Pracuję przy wykorzystaniu wysokiej jakości sprzętu i preparatów. Oferta mojego salonu kosmetycznego obejmuje specjalistyczne zabiegi, jak choćby mezoterapię czy mikrodermabrazję. Moje Klientki chętnie poddają się oczyszczaniu twarzy, które pozwala odetchnąć zmęczonej skórze. Wizyta w moim Salonie Kosmetycznym w Szczecinie przyniesie pomoc Twojej skórze oraz pozwoli odpocząć i spędzić czas w kojącej atmosferze.

Wizyta w Studio Urody wpłynie pozytywnie na Twoje samopoczucie.

Salon Piękności w Szczecinie Malwina Tomicka zlokalizowany jest w centrum naszego miasta. Dzięki temu, nawet przy obecnym trybie życia w ciągłym biegu, można wstąpić do mojego Salonu Kosmetycznego po chwilę ukojenia. Jako doświadczona kosmetolog troskliwie zajmę się Twoją skórą, i pomogę odzyskać jej dawny blask. Rodzaj użytych preparatów dobieram indywidualnie do potrzeb i rodzaju skóry, aby wykonane przeze mnie zabiegi przyniosły optymalny efekt. Terminy wizyty w moim Gabinecie Kosmetycznym w Szczecinie ustalamy wspólnie, by był najbardziej dogodny dla obu stron.

Zabiegi pielęgnacyjne oraz przedłużanie rzęs wydobędą urodę każdej Kobiety.

Aby zadbać o odpowiedni wygląd dłoni proponuję wizytę w moim Salonie Kosmetycznym mieszczącym sie w Szczecinie oferuję manicure, parafinę na ręce i tipsy. Wypielęgnowane dłonie z zadbanymi paznokciami przyciągają uwagę. Warto zdecydować się na zabiegi poprawiające elastyczność, nawilżenie i koloryt skóry, co z pewnością wpłynie na lepsze samopoczucie. Na liście moich usług znajduje się makijaż permanentny, który cieszy się powodzeniem wśród aktywnych Kobiet, nie znajdujących czasu na codzienny staranny makijaż. Nie zmęczone stopy polecam pedicure, który ma dobroczynny wpływ na zmęczone nogi. Wykonuję profesjonalne przedłużanie i zagęszczanie rzęs w Szczecinie, dzięki czemu Wasze spojrzenie nabierze głębi.

GABINET KOSMETYCZNY

MALWINA TOMICKA


ul. Gen. Rayskiego 39
70-426 Szczecin
tel. 787 157 007
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Makijaż permanentny