Mezoterapia bezigłowa
Skuteczna regeneracja skóry
Mezoterapia bezigłowa to nieinwazyjna metoda polegająca na wprowadzeniu substancji aktywnych w głębokie warstwy skóry. Zabieg ten wykorzystuje zjawisko elektroporacji.
Pod wpływem pola elektromagnetycznego zostają tymczasowo utworzone kanały w błonach komórkowych, które powzalają na wprowadzenie w głębsze warstwy skóry preparatów leczniczych, regenerujących lub odżywczych. Ponieważ impulsy elektryczne można regulować, jesteśmy w stanie dopasować ich częstotliwość, długość i rodzaj do rodzaju skóry, czy części ciała.
Metoda bezigłowa jest najbardziej skuteczną mezoterapią, ponieważ aplikowane preparaty wnikają głęboko w skórę; ponadto jest ona całkowicie bezbolesna i nie wiążę się z żadnym dyskomfortem nawet dla osób bardzo wrażliwych. Mezoterapia bezigłowa ponadto nie wymaga żadnego okresu rekonwalescencji, dzięki czemu bezpośrednio po zabiegu można powrócić do normalnych czynności, udać się do pracy lub spotkać wieczorem z przyjaciółmi.
Wskazania do zabiegu
Zabiegi elektroporacji wykonuje się we wskazaniach takich jak blizny, trądzik pospolity, zmarszczki, odwodnienie skóry i utrata jej elastyczności. Aby osiągnąć oczekiwane efekty konieczne jest przeprowadzenie serii 8 – 10 zabiegów w odstępach 10 – 14 dni. Wyraźne zmiany widoczne są już po 5 sesjach.
Efekty mezoterapii bezigłowej
Zabieg likwiduje zwiotczenie skóry twarzy i ciała, zmniejsza zmarszczki i zapobiega powstawaniu nowych. Cera staje się gładka, nabiera blasku i świeżości. Ponadto skóra jest jędrna i odporniejsza na szkodliwe działanie środowiska.
Przeciwwskazania do wykonania zabiegu
- ciąża, menstruacja
- choroby serca i żył
- implanty, rozrusznik serca
- epilepsja
- stanami zapalnymi i nadwrażliwość skóry
Czas trwania zabiegu
- mezoterapia bezigłowa - 60 min
Przebieg zabiegu może nieco odbiegać od powyższego opisu, ponieważ dostosowywany jest do indywidualnych potrzeb danego rodzaju cery.
CENNIK MEZOTERAPII TUTAJ
Czy wiesz, że... Elektropory powstające podczas zabiegu mezoterapii bezigłowej zanikają w ciągu kilku sekund do kilkunastu minut po zatrzymaniu działania pola elektromagnetycznego. Istotą elektroporacji jest taki dobór parametrów impulsów, aby spowodowały one czasowe otwarcie porów, natomiast nie wywołały trwałego uszkodzenia błony.