Przekłuwanie uszu

przekluwanie uszu Przekłuwanie uszu

Przekłuwanie uszu to bardzo prosty i bezpieczny zabieg, polegający na wstrzeleniu specjalnych kolczyków ze stali chirurgicznej, które można wymienić po zagojeniu się płatka ucha. Kolczyki startowe są bezpieczne dla organizmu i nie wywołują reakcji alergicznych.

Przekłuwanie uszu można stosować u dorosłych, jak również u dzieci powyżej 5 miesiąca życia. W przypadku dzieci i młodzieży do lat 18 konieczna jest obecność rodzica podczas wykonywania zabiegu. Przed zabiegiem należy wybrać wzór kolczyków jakie mają być założone i pozostaną w uszach co najmniej przez 4 tygodnie.

Jak wygląda przekłuwanie uszu?

Zabieg przekłuwania uszu wykonuje się przy pomocy specjalnego pistoletu, ułatwiającego szybkie przekłucie uszu pod kątem prostym do płatków usznych. Metoda ta pozwala na zminimalizowanie bólu i szybkie gojenie się bez ropienia.

Kosmetyczka najpierw dezynfekuje płatki i zaznacza pisakiem miejsca na zrobienie dziurek, tak by były one idealnie symetrycznie. Następnie do pistoletu wprowadzany jest wkład z kolczykiem i następuje „przestrzelenie” kolczyka przez ucho. Sam zabieg jest niemal bezbolesny jednak dla zwiększenia komfortu istnieje możliwość zastosowania kremu znieczulającego.

Czas gojenia przebitych uszu zależy od organizmu i higieny. Zwykle dziurki w uszach goją się około trzech do czterech tygodni. Po pierwszym miesiącu dziurki są na tyle trwałe, że można zmienić kolczyki startowe na inne. Trzeba to jednak zrobić ostrożnie i w dalszym ciągu dbać o higienę przekłutych miejsc.

Pielęgnacja przekłutych uszu

Po zabiegu przekłuwania uszu może pojawić się niewielki ból i zaczerwienienie - objawy te najczęściej mijają w ciągu 48 godzin. Jeśli jednak pojawi się nadmierny obrzęk, należy bezzwłocznie zasięgnąć porady lekarza, ponieważ lekceważenie nasilającego się problemu, może spowodować infekcję, a nawet trwałe uszkodzenie płatka ucha.

Dyskomfot towarzyszący gojeniu uszu można zminimalizować właściwie pielęgnując przebite miejsca:

 1. Nie dotykaj uszu brudnymi rękami.
 2. Staraj się poruszać kolczykami - kręć je wokół własnej osi.
 3. Rano i wieczorem przecieraj skórę wokół dziurek spirytusem, woda utlenioną lub solą fizjologiczną.
 4. Na opuchliznę możesz robić zimne okłady i kompresy z rumianku.
 5. W czasie gojenia uszu zrezygnuj z basenu.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

 • zmiany chorobowe skóry
 • cukrzyca, hemofilia, epilepsja
 • choroby i leki obniżające odporność
 • niewydolność serca, nerek, wątroby
 • ciąża

Czas trwania zabiegu

 • przekłucie obu uszu - 10 min

CENNIK PRZEKŁUWANIA USZU TUTAJ

Czy wiesz, że... Kolczyki nieuczulające wytwarzane są złota, srebra, stali chirurgicznej lub tytanu. Popularne są również kolczyki zrobione z rogu bawoła azjatyckiego. Podobnie jak ludzkie włosy i paznokcie, zawierają kreatynę, dlatego jest to materiał naturalny, całkowicie obojętny i bezpieczny dla organizmu.

Salon Kosmetyczny zaprasza na zabiegi wykonywane przez wykwalifikowaną kosmetolog.

Gabinet Kosmetyczny Malwina Tomicka w Szczecinie ma w swojej ofercie zabiegi pielęgnacyjne, którą pozwolą poczuć się pięknie. Moje profesjonalne przygotowanie do zawodu kosmetologa, pozwala na rzetelne przeprowadzanie zabiegów i spełnienie oczekiwań moich Klientek. Pracuję przy wykorzystaniu wysokiej jakości sprzętu i preparatów. Oferta mojego salonu kosmetycznego obejmuje specjalistyczne zabiegi, jak choćby mezoterapię czy mikrodermabrazję. Moje Klientki chętnie poddają się oczyszczaniu twarzy, które pozwala odetchnąć zmęczonej skórze. Wizyta w moim Salonie Kosmetycznym w Szczecinie przyniesie pomoc Twojej skórze oraz pozwoli odpocząć i spędzić czas w kojącej atmosferze.

Wizyta w Studio Urody wpłynie pozytywnie na Twoje samopoczucie.

Salon Piękności w Szczecinie Malwina Tomicka zlokalizowany jest w centrum naszego miasta. Dzięki temu, nawet przy obecnym trybie życia w ciągłym biegu, można wstąpić do mojego Salonu Kosmetycznego po chwilę ukojenia. Jako doświadczona kosmetolog troskliwie zajmę się Twoją skórą, i pomogę odzyskać jej dawny blask. Rodzaj użytych preparatów dobieram indywidualnie do potrzeb i rodzaju skóry, aby wykonane przeze mnie zabiegi przyniosły optymalny efekt. Terminy wizyty w moim Gabinecie Kosmetycznym w Szczecinie ustalamy wspólnie, by był najbardziej dogodny dla obu stron.

Zabiegi pielęgnacyjne oraz przedłużanie rzęs wydobędą urodę każdej Kobiety.

Aby zadbać o odpowiedni wygląd dłoni proponuję wizytę w moim Salonie Kosmetycznym mieszczącym sie w Szczecinie oferuję manicure, parafinę na ręce i tipsy. Wypielęgnowane dłonie z zadbanymi paznokciami przyciągają uwagę. Warto zdecydować się na zabiegi poprawiające elastyczność, nawilżenie i koloryt skóry, co z pewnością wpłynie na lepsze samopoczucie. Na liście moich usług znajduje się makijaż permanentny, który cieszy się powodzeniem wśród aktywnych Kobiet, nie znajdujących czasu na codzienny staranny makijaż. Nie zmęczone stopy polecam pedicure, który ma dobroczynny wpływ na zmęczone nogi. Wykonuję profesjonalne przedłużanie i zagęszczanie rzęs w Szczecinie, dzięki czemu Wasze spojrzenie nabierze głębi.

GABINET KOSMETYCZNY

MALWINA TOMICKA


ul. Gen. Rayskiego 39
70-426 Szczecin
tel. 787 157 007
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Makijaż permanentny